Objednat projekci O filmu

Následky lásky

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Následky lásky

(Le conseguenze dell'amore)

MFF Cannes - Zlatá palma (nominace)
ceny Davida di Donatella a Stříbrná stuha
Itálie 2004 do 15 let nevhodné 100min.
  • 13. 02. 2014
  • 01. 07. 2017
  • Drama
  • Krimi
  • Romantický

„Každý z nás má nějaké tajemství. Ale Titta Di Girolamo jich má víc než jen jedno.”

Jeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodný film Následky lásky. Rafinovaně v něm zkombinoval prvky kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život, a který už jen nečinně pozoruje okolní svět bez známky jakéhokoliv sentimentu či emoce.

Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, která sestává pouze z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a vypitých skleniček v hotelovém baru, se najednou začne měnit.

Sorrentinův originální snímek divákovi nabízí vizuálně opojný filmový zážitek s precizní obrazovou stylizací a podmanivým elektronickým soundtrackem. Byl nominován na Zlatou palmu na MFF Cannes 2004, odnesl si několik cen Davida di Donatella a Italské národní sdružení filmových novinářů mu udělilo několik ocenění Stříbrná stuha.

Paolo Sorrentino Toni Servillo, Olivia Magnani, Adriano Giannini, Antonio Ballerio, Gianna Paola Scaffidi
Paolo Sorrentino
Luca Bigazzi
Pasquale Catalano
Giogiò Franchini

Galerie