Objednat projekci O filmu

Neřízené střely

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Neřízené střely

(Mine vaganti)

MFF Tribeca - Nejlepší hraný film
Itálie 2010 do 12 let nevhodné 110min.
  • 04. 07. 2013
  • Drama
  • Komedie
  • Romantický

„Některá rodinná tajemství je lepší držet pod pokličkou.”

Úspěšný a oceňovaný italský režisér Ferzan Ozpetek vytváří hravou a inteligentní komedii, která získala Cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu Tribeca v New Yorku v kategorii nejlepší hraný film a další významná filmová ocenění v kategoriích nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli.

Hlavní postavou filmového příběhu je Tommaso, nejmladší syn kantonské početné a tradiční rodiny z jižní Itálie, která se už od 60. let zabývá výrobou těstovin. Na cestě domů z Říma, kde studuje literaturu a kde žije se svým přítelem Marcem, se Tommaso rozhodne říct rodičům pravdu o své sexuální orientaci. Ale když je konečně připravený před ně předstoupit, jeho starší bratr Antonio mu překazí všechny jeho plány odhalením jeho vlastního tajemství. Snímek Neřízené střely je zábavnou, povznášející a zároveň dojemnou italskou komedií.

Režisér Ozpetek volí ke zpracování tohoto příběhu hravý přístup, zároveň však kritizuje konvenční hodnoty provinčního jihu Itálie s excentrickými postavami jako konzervativní otec filantrop, teta alkoholička, věčně otrávené služebnictvo či sexuálně žádostiví Tommasovi přátelé. Tématem rodinných tajemství, zvláštními charaktery postav a hořkosladkým tónováním filmového vyprávění se snímek Neřízené střely přibližuje k poetice filmů svérázného španělského režiséra Pedra Almodóvara.

Ferzan Ozpetek Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Preziosi, Ennio Fantastichini, Lunetta Savino
Ivan Cotroneo,
Ferzan Ozpetek
Maurizio Calvesi
Pasquale Catalano
Patrizio Marone

Galerie