Objednat projekci O filmu

Bezvadný den

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Bezvadný den

(Un giorno perfetto)

MFF Benátky - Cena Francesca Pasinettiho (nejlepší herečka), nominace na cenu Zlatý lev
Itálie 2008 do 15 let nevhodné 105min.
  • 07. 08. 2014
  • Drama

„Hledání sama sebe v rozpadajících se manželských vztazích.”

Někdejší asistent režie takových tvůrců, jako jsou Maurizio Ponzi či Massimo Troisi, a v současnosti jeden z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších italských režisérů Ferzan Ozpetek vytvořil v roce 2008 rafinovanou psychologickou analýzu vztahů dvou manželských párů.


Hlavními aktéry příběhu jsou manželé Emma a Antonio. Po roce odloučení se do jejich rodiny vrací brutalita, která vždy tvořila jejich manželství. Tentokrát však i s drsnými následky. Kromě nich sledujeme ještě jeden manželský pár a rodinu Antoniova šéfa Elia Fioravantiho. Ten se ze všech sil snaží zachránit svou politickou kariéru, ale zároveň tím nevědomky ničí i svůj osobní život a své ženě Maje nedává jinou možnost, než aby ho opustila. Svému synovi se navíc vzdálil už dávno. Jednoho perfektního dne ale Emma, Antonio, Elio a Maja vyloží na stůl všechny karty, aby se pokusili znovu získat kontrolu nad sebou a nad svými životy, plnými falešných her a přetvářek. A to i přesto, že by tím mohli zradit ty, které nejvíce milují.

 

Podobně jako předchozí Ozpetekovy snímky (Turecké lázně (1997), Falešné vztahy (2001), Okno naproti (2003) a další), i Bezvadný den zaznamenal úspěch ve festivalovém filmovém světě a Isabelle Ferrari, představitelce Emmy, přinesl Cenu Francesca Pasinettiho (SNGCI) na MFF v Benátkách, kde byl Ozpetek nominován i na hlavní cenu Zlatý lev.

Ferzan Ozpetek Isabella Ferrari, Valerio Mastandrea, Valerio Binasco, Nicole Grimaudo, Federico Costantini
Ferzan Ozpetek,
Sandro Petraglia
Fabio Zamarion
Andrea Guerra
Patrizio Marone

Galerie