Objednat projekci O filmu

Black Block

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Black Block

MFF Benátky 2011 - Biografilm, Cena Controcampo Italiano - Zvláštní unání
Itálie 2011 do 12 let nevhodné 76min.
  • Dokumentární

„Jejich životy se změnily, ale jejich ideály zůstaly stejné.”

Celovečerní debut italského dokumentaristy Carla Bachschmidta podává svědectví o tom, co se stalo prvním obětem policejního násilí, krutosti a svévolného zadržování aktivistů, kteří protestovali během 27. konference Skupiny G8 v Janově v roce 2001.

Aktivisté Lena, Niels, Chabi, Mina, Dan, Michael a Muli odhalují bolestivé detaily z tehdejších demonstrací v ulicích Janova a vzpomínají na to, jak si mysleli, že najdou bezpečný noční úkryt před násilnickými policisty v budovách škol na okraji města. V rámci vyšetřování však italská policie postupovala dál a v noci její příslušníci zaútočili na nic netušící mladé aktivisty. Surově je zbili bez právních postihů a přiznání zodpovědnosti za své činy a nechali je napospas osudu. Každý z aktivistů popisuje, co osudnou noc a následující dny zažil. Navzdory bolestivému traumatu však na své ideály nezanevřeli. Právě naopak. Jsou ještě více odhodláni pokračovat ve svém protestním aktivismu, a to i ve zcela nových podobách.

Film získal hned po svém premiérovém uvedení v roce 2011 významné ceny Biografilm a Controcampo Italiano na prestižním MFF v Benátkách

Carlo A. Bachschmidt Lena Zuhlke, Chabi Noqueras, Michael Gieser, Niels Martensen, Daniel McQuillan
Carlo A. Bachschmidt
Stefano Barabino,
Harald Erschbaumer
Francesco Cerasi
Alessandro Pantano