Objednat projekci O filmu

Moje krev

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Moje krev

(Moja krew)

Cena Zlatá Afrodita 2009 (nejlepší hraný film)
Cena CIFF (nejlepší herecký výkon v hlavní roli)
Polsko 2009 do 15 let nevhodné 91min.
  • Milostné drama

„Zatímco ona bojuje o nový život s novým občanstvím, on zanechává boje v ringu a pouští se do posledního boje s vlastním životem.”

Nejočekávanější polský hraný debut posledních let režiséra Marcina Wrona přináší intimní a baladický obraz o střetu dvou odlišných světů - boxerského a imigrantského, dvou různých kultur - evropské a asijské a dvou odlišných principů - ženského a mužského.

Na jedné straně příběhu je Igor, profesionální boxer, jehož život se zastaví, když zjistí, že má vážně poškozený mozek roky strávenými v boxerském ringu. Odmítá podstoupit operaci a ví, že jeho dny jsou sečteny. Zbývá mu jen pár měsíců života. Zpočátku se s diagnózou nedokáže smířit a hluboké deprese utápí v alkoholu, v drogách a v náhodných sexuálních známostech. Teprve později si uvědomí, že po jeho smrti po něm nezůstane nic. Jeho poslední touhou je zplodit vlastní dítě. Na druhé straně příběhu stojí mladá vietnamská imigrantka Yen Ha, která souhlasí, že Igorovi porodí dítě, ale výměnou za polské občanství. Igorově zdraví se začíná postupně zhoršovat a jejich plán se začne komplikovat, když se do sebe postupně zamilují.

Působivý film o strachu ze smrti, o samotě, prázdné mužské hrdosti, ale také o nalezené lásce a usmíření se s vlastním osudem, získal v roce 2009 Cenu Zlatá Afrodita v kategorii nejlepší hraný film a Eryk Lubos za přesvědčivé ztvárnění Igora získal cenu CIFF v kategorii nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

Marcin Wrona Eryk Lubos, Luu De Ly, Wojciech Zielinski, Marek Piotrowski, Krzysztof Kolberger
Marcin Wrona,
Grazyna Trela,
Marek Pruchniewski
Pawel Flis
Marcin Macuk
Jaroslaw Kaminski