Objednat projekci O filmu

Vasha

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Vasha

Estonsko, Finsko, Irsko, Německo 2009 do 15 let nevhodné 100min.
  • Drama
  • Krimi
  • Thriller

„Přátelství chlapce a muže ze dvou odlišných světů.”

Druhý celovečerní film finského, převážně televizního, režiséra Hannu Salonena vypráví příběh o ztrátě dětské nevinnosti, o první zkušenosti dospívajícího chlapce se zločinem a o přijetí zodpovědnosti za své činy.

Tom, vnímavý šestnáctiletý chlapec, skončí v nemocnici s čečenským mužem Arturem, který mu náhodou zachránil život při explozi auta v estonském Tallinnu. Artur je plný tajemství a zdá se, že má v Estonsku určitou misi. Tom je tichým cizincem fascinován a pomůže mu utéct z nemocnice. Pomalu však zjišťuje, že Artur je pronásledován vzpomínkami na vlastní rodinu, kterou tragicky ztratil během války, a Tom se stává náhodným komplicem v Arturově smrtelné hře pomsty a smrti. Kolotoč krvavého násilí se rozbíhá a zbývá jen jedna otázka: bude Tom kráčet po této krvavé cestě spolu s Arturem?

Vasha je film o náhodném setkání a společné cestě nevinného chlapce a muže poznamenaného válkou, pronásledovaného vlastními vzpomínkami. Vypráví příběh o bratrství, přátelství, zradě, pomstě, ale také o síle vzepřít se okolnímu násilí.

Hannu Salonen Mehmet Kurtulus, Mart Müürisepp, Tim Seyfi, Adnan Maral, Rein Oja
Mart Kivastik,
Katrin Laur,
Hannu Salonen
Rein Kotov
Ray Harman
Julia Oehring