Objednat projekci O filmu

9:06

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

9:06

Festival slovinského filmu 2009 - výherce 11 cen
MFF Montreal - Grand Prix des Amériques (nominace)
MFF Karlovy Vary
Německo, Slovinsko 2009 do 15 let nevhodné 90min.
  • Drama
  • Thriller

„Nebezpečná cesta do temných hlubin vlastní duše.”

Držitel mnoha mezinárodních filmových cen, slovinský režisér Igor Sterk, filmem 9:06 vytváří zajímavou reflexi na téma dobrovolné sebevraždy, stále častějšího fenoménu současné globální společnosti.

Hlavní postavou příběhu je policejní inspektor Dusan, vyšetřující smrt učitele hudby Marjana Ozima. Muž ve středním věku žil klidný a spořádaný život, ale přesto se rozhodl po důkladné přípravě dobrovolně odejít z tohoto světa. Jeho tělo bylo nalezené zcela nahé, oholené a na ruce mělo náramkové hodinky zastavené na čase 9:06. Tento neobyčejný případ začne kriminalistu Dusana stále více pohlcovat, až je jím zcela posedlý. Když začne bydlet v Marjanově bytě, setkávat se s jeho přáteli a seznámí se i s jeho milenkou Milenou, zaplétá se stále hlouběji do nebezpečné hry záměny identit. Ponořením se do života oběti totiž nevyhnutelně oživuje bolestné vzpomínky na své lásky a ztráty.

V roce 2009 tento snímek, který se na začátku jeví jako obyčejný kriminální film, ale postupně se mění na znepokojující psychologický thriller, doslova dobyl Festival slovinského filmu, na kterém získal 11 filmových cen v hlavních i vedlejších kategoriích. Na MFF v Montrealu byl film nominován na hlavní cenu Grand Prix des Amériques.

 

Igor Sterk Labina Mitevska, Igor Samobor, Silva Cusin
Sisina Dragin,
Igor Sterk
Simon Tansek
Petar Markovic