Objednat projekci O filmu

Z prezidentské kuchyně

(Les saveurs du Palais)

Francie 2012 do 12 let nevhodné 95min.
  • 21. 02. 2013
  • Biografický
  • Komedie

„Film je založen na výjimečném skutečném příběhu osobní šéfkuchařky francouzského prezidenta Françoise Mitteranda.”

Francouzský režisér Christian Vincent vypráví ve svém nejnovějším filmu Z prezidentské kuchyně příběh neobyčejné ženy Hortense, která naslouchá svému srdci a co si umíní, to i dosáhne. Všechny její dobrodružství jsou svázané s vařením a jedno z nich je přímo neuvěřitelné – dva roky vařila přímo pro francouzského prezidenta Françoise Mitteranda v Elysejském paláci a pronikla do zákulisního politického světa nejmocnějšího muže v zemi.

Christian Vincent ve filmu paralelně rozvíjí dvě příběhové linie. V první z nich se ocitáme na Antarktidě, kde Hortense určitou dobu působila, a prostřednictvím mladé dokumentaristky se vracíme zpět do dob její náročné, i když prestižní práce v prezidentském paláci. Postupně tak poznáváme obdivuhodnou ženu, která v sobě spojuje smysl pro tradice i modernitu, ambicióznost i pokoru, razantnost i křehkost zároveň.

V hlavní roli se představí známá a zkušená herečka Catherine Frot, která debutovala ve filmu Můj strýček z Ameriky (1980) od Alaina Resnaise. V roce 1996 získala národní filmovou cenu César za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a během své kariéry si zahrála po boku Gérarda Jugnota, Gérarda Depardieu, Andrého Dussolier či Thierry Lhermitta.

Christian Vincent Catherine Frot, Jean d'Ormesson, Hippolyte Girardot, Arthur Dupont, Jean-Marc Roulot
Etienne Comar,
Christian Vincent
Laurent Dailland
Gabriel Yared
Monica Coleman

Galerie