Objednat projekci O filmu

Černá vdova

Přílohy

Partneři

Cinema Film Europe Channel
Filmserver FDb.cz
Radio1 Svět filmu
Onyx Vision Muzika CS
FANonline Doku CS
Kino CS

Černá vdova

(The Attack)

MFF San Sebastián - Special Mention of the Jury
TVE Otra Mirada Award - Special Mention (Ziad Doueiri)
MFF Marrákeš 2012 - Golden Star
Belgie, Francie, Katar, Libanon 2012 do 15 let nevhodné 102min.
  • 01. 08. 2013
  • Drama

„Snímek libanonského režiséra a kameramana se soustředí na palestinsko-izraelské vztahy a problém fenoménu teroristických útoků.”

Filmová adaptace mezinárodního bestselleru alžírského spisovatele Yasmina Khadraua, jenž byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků, sugestivně vykresluje morální dilema arabsko-izraelského chirurga, potýkajícího se s obviněními jeho manželky ze sebevražedného teroristického útoku. Když objeví manželčin dopis na rozloučenou, zhroutí se mu celý dosavadní svět. Čelí složitým životným otázkám, ztrácí dosavadní iluze a začíná si uvědomovat, že doposud žil v uměle vytvořené realitě, jejíž součástí byla neznámá žena.

Koprodukčnímu snímku se v roce 2012 na MFF v San Sebastianu dostalo Speciálního uznání poroty a zároveň získal cenu TVE Otra Mirada (Jiný pohled), udělovanou za originální vykreslení problémů diskriminace, hranic a sociálních nerovností s cílem poukázat na jejich potřebné odstranění ve společnosti. Doueiriho snímek získal i hlavní cenu Golden Star na MFF v Marakéši 2012 v kategorii nejlepší film.

Zajímavostí je, že Ziad Doueiri začínal jako asistent kamery v Los Angeles a spolupodílel se na tvorbě filmů Quentina Tarantina z 90. let (Gauneři, Pulp Fiction, Jackie Brown).

Ziad Doueiri Ali Suliman, Evgenia Dodina, Reymond Amsalem, Uri Gavriel
Ziad Doueiri,
Joelle Touma,
podle knihy Yasmina Khadra
Tommaso Fiorilli
Éric Neveux
Dominique Marcombe

Galerie