Objednat projekci O filmu

Avé

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Avé

MFF Varšava - Cena FIPRESCI
MFF Sofia 2012 - Nejlepší balkánský film
Bulharsko 2011 do 12 let nevhodné 86min.
  • Drama

„Příběh mladých lidí, kteří hledají smysl vlastní existence a své místo v komplikovaném světě.”

Po oceňovaném krátkém filmu Lemon Is Lemon (2001) a po mezinárodně úspěšném dokumentu Invisible (2005) se bulharský režisér Konstantin Bojanov vrhl do příprav svého celovečerního hraného debutu. Výsledkem je nenásilné road movie drama o dvou mladých lidech, kteří se ocitnou ve víru událostí, na které nestačí, a kde se známá rutina stává těžkou a nezvladatelnou.

Bojanův snímek získal množství cen v kategoriích nejlepší film, nejlepší scénář či nejlepší režie, dostal Cenu FIPRESCI na MFF ve Varšavě a byl jednoznačným vítězem MFF v bulharské Sofii v roce 2012, kdy kromě několika cen v různých kategoriích získal i titul Nejlepší balkánský film.

Film vypráví příběh dvou mladých lidí, studenta umění Kamena a nevyzpytatelné 17-leté Avé, jejichž osudy se protnou během stopování na silnici někde mezi Sofií a Ruse. Zatímco Kamen cestuje na pohřeb svého kamaráda, Avé v zoufalství utíká od rodiny a zodpovědnosti a Kamena neustále svádí svým lhaním a vymýšlením si nových identit. Kamen je okouzlen její spontánností a je nedobrovolně vtažen do nových dobrodružství a do stále větších problémů. Během této cesty jsou oba nuceni poprvé čelit smrti, lásce a zodpovědnosti za své činy. Tento snímek je stejně drsný a nespoutaný jako jejich živelnost a dosud nepoznané dobrodružství.

Konstantin Bojanov Anjela Nedyalkova, Ovanes Torosian, Martin Brambach, Svetla Yancheva, Bruno S.
Arnold Barkus,
Konstantin Bojanov
Nenad Boroevich,
Radoslav Gochev
Tom Paul
Stela Georgieva