Objednat projekci O filmu

Místnost sebevrahů

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Místnost sebevrahů

(Sala samobójców)

19 ocenění, 8 nominací - Berlinale, Art Film Festival, Polské filmové ceny, Stockholm Film Festival ad.
Polsko 2011 do 12 let nevhodné 110min.
  • 28. 03. 2013
  • Animovaný
  • Drama
  • Romantický
  • Thriller

„Život není hra, ze které byste se mohli odhlásit…”

Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil.

Místnost sebevrahů se stala nejúspěšnějším artovým filmem na Slovensku roku 2012. Tento celovečerní debut mladého a nadějného režiséra Jana Komasy nasbíral od svého uvedení již na 19 filmových ocenění. Mezi nimi dva polské „oscary“ – Polskou filmovou cenu pro režiséra Jana Komasu – Objev roku, a Barteka Pietrase za střih. V dalších významných šesti kategoriích byl na toto ocenění nominován – nejlepší herec, režie, film, scénář, zvuk a herečka ve vedlejší roli.

V rámci České republiky je film prezentován společně s knihou Bezpečnost dětí na internetu, kterou v letošním roce vydalo nakladatelství Albatros Computer Press - http://knihy.cpress.cz/bezpecnost-deti-na-internetu.html. V rámci projekcí pro školy máme k dispozici po 1 výtisku na školu jako dárek. Zároveň spolupracujeme s Národním centrem bezpečnějšího internetu – www.safeinterent.cz, které dává určitá doporučení pro vyšší ochranu dětí ve virtuálním světě.

Jan Komasa Jakub Gierszal, Roma Gasiorowska, Krzysztof Czeczot, Agata Kulesza, Bartosz Gelner
Jan Komasa
Radoslaw Ladczuk
Michal Jacaszek
Bartek Pietras

Galerie