Objednat projekci O filmu

Storm

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Storm

Dánsko 2009 do 8 let nevhodné 82min.
  • Drama
  • Rodinný

„Pouto mezi malým chlapcem a psem je silnější než lidská zloba a chamtivost.”

Film Storm je dalším snímkem dánského režiséra dětských filmů Giacoma Campeotta (Uličníci, 2003; Ztracený poklad templářských rytířů 2, 2007). V roce 2010 byl nominován na Dánskou filmovou cenu Robert, udělovanou Dánskou filmovou akademií, v kategoriích nejlepší dětský/rodinný film a nejlepší speciální efekty.

Hlavní postavou je 12-letý Freddy, který během děsivé bouře zachrání cizího psa a ukryje ho ve svém dětském pokoji. Nechá si ho a dá mu jméno Storm. Brzy však Freddyho otec chlupáče objeví a trvá na tom, aby se pes vrátil ke svému původnímu, i když krutému majiteli. Vyděšený Freddy však otce přesvědčí, že ho musí ochránit a psa od majitele odkoupit.

Není to nic složitého, ale jeho původní majitel vidí v nabídce dobrý obchod a za chlupáče vyžaduje neúměrně vysokou cenu. Odhodlaný Freddy se tak pouští do těžkých prací, aby mohl za psa zaplatit. Když zjistí, že Storm dokáže rychle běhat, začne ho trénovat na místní psí závody. Chlupáč dělá velké pokroky a Freddy ho na šampionát přece jen přihlásí. Protože pokud Storm vyhraje, bude si ho moci Freddy koupit a zůstanou navždy spolu.

Giacomo Campeotto Marcus Rønnov, Kenzo, Kirsten Lehfeldt, Troels Lyby, Søren Malling
Ib Kastrup,
Jørgen Kastrup
Bo Tengberg
Søren Hyldgaard,
Jacob Moth
Martin Schade,
Mette Zeruneith