Objednat projekci O filmu

Ztracený v Africe

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Ztracený v Africe

(Kidnappet)

MFF Sarajevo - Zvláštní cena poroty za nejlepší film pro mladistvé
Dánská filmová akademie - Ceny Robert
Dánsko 2010 do 8 let nevhodné 90min.
  • Drama
  • Rodinný
  • Thriller

„Osudové setkání dvou malých chlapců vyrůstajících v odlišných světech, kteří jsou v boji o přežití odkázáni jeden na druhého.”

Dánská režisérka, scenáristka a filmová producentka ve svém druhém celovečerním hraném filmu vypráví příběh malého chlapce, který se díky adopci vyhnul chudým, špinavým africkým slumům. Dovolená s adoptivními rodiči v rodné zemi ho však navždy poznamená.

Simon, 11letý adoptovaný černošský chlapec z afrického sirotčince a milovník fotbalu, cestuje se svou dánskou matkou do své rodné země, do Keni. Chvíli po přistání letadla však Simon ztratí svůj milovaný fotbalový míč. Když se ho pokouší najít, ztratí se v největším městském slumu. Se svými značkovými botami a módním oblečením vyčnívá z řad ušmudlaných a zanedbaných afrických chlapců, ale jakmile se ušpiní, vypadá jako jakékoliv jiné africké dítě. Potkává Amose, který vyrůstá ve špinavém slumu a neměl takové štěstí jako Simon. Když však Simonova matka Susanne vystoupí v médiích a slibí za nalezení svého syna odměnu, ze Simona se stává lovná zvěř. Podaří se Simonovi najít zoufalou matku a pomoci Amosovi ke štěstí, o kterém ani nevěděl, že existuje?

Film v roce 2011 získal řadu nominací a filmových ocenění, mezi nimi několik dánských filmových cen Robert, udělovaných Dánskou filmovou akademií. Režisérka filmu si z MFF v Sarajevu odnesla Zvláštní cenu poroty za nejlepší film pro mladistvé.

Vibeke Muasya Connie Nielsen, Lars Mikkelsen, Simon Larsen, Amos Odhiambo, Irene Kayeri
Vibeke Muasya
Alexander Gruszynski
Kristian Eidnes Andersen
Morten Højbjerg