Objednat projekci O filmu

Potlesk

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Potlesk

(Applaus)

MFF Karlovy Vary 2009 - cena pro nejlepší herečku, cena Label Europa Cinemas
MFF Toronto 2009, MFF Göteborg 2010, MFF Helsinki ad.

Dánsko 2009 do 15 let nevhodné 85min.
  • Drama

„Někdy je život tím nejtěžším představením ze všech.”

Debut dánského režiséra Martina Zandvlieta přináší silný příběh kritiky uznávané, ale stárnoucí herečky They Barfoedové, která po návratu z protialkoholní léčebny bojuje ze všech sil o svou někdejší rodinu i sama se sebou.

Během těžkého opileckého období Thee zkrachovalo manželství a dobrovolně se vzdala výchovy svých dvou malých synů. Nyní chce získat zpět své místo v jejich životě, avšak ti již mezitím našli pokojné rodinné zázemí s psycholožkou Maiken. Thea musí dokázat sobě samé i své rodině, že si zaslouží druhou šanci. Ale tvrdý život na jevišti a stíny minulosti se pomalu vrací zpět a Thea je nucena čelit svému vnitřnímu hlasu i vlastní minulosti.

Mimořádně podmanivé zpracování intimního příběhu stárnoucí ženy přinesl samotnému režisérovi i herečce v hlavní roli řadu festivalových ocenění. Paprika Steen získala ceny v kategorii nejlepší herečka na MFF v Karlových Varech, na MFF v Bombaji a na Hamptons MFF v New Yorku dostala cenu za Mimořádný herecký počin v hlavní roli. Z Karlových Varů si odnesl cenu i režisér Martin Zandvliet, konkrétně cenu Europa Cinemas Label.

Martin Zandvliet Paprika Steen, Michael Falch, Sara-Marie Maltha, Shanti Roney, Otto Leonardo Steen Rieks, Noel Koch-Søfeldt
Anders Frithiof August,
Martin Zandvliet
Jesper Tøffner
Sune Martin
Per Sandholt