Objednat projekci O filmu

Dirch

Bodil Award (Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní, vedlejší roli) - Unie dánských filmových kritiků
6 cen Robert Award - Dánská filmová akademie
Dánsko 2011 do 15 let nevhodné 109min.
  • 13. 06. 2013
  • Biografický
  • Drama

„Obrovský talent je velkým darem, ale zároveň i velkým břemenem, až prokletím.”

Dánský režisér Martin P. Zandvliet, který si získal mezinárodní uznání filmových kritiků i diváků již za svou prvotinu Potlesk (2009), tentokrát do našich kin přichází se svým druhým celovečerním hraným filmem, představujícím životopisný příběh dánského komedianta Dirche Passera.

Dirch (18. květen 1926 – 3. září1980) byl uznávaným a oblíbeným dánským hercem. Proslavil se především svými improvizačními schopnostmi a díky bohaté filmografii, která se skládá z 90 titulů, byl jedním z nejvýraznějších osob Dánska. Snímek ale odkrývá jeho věčnou samotu, která se skrývá pod rouškou nablýskané slávy, a sebezničující posedlost úspěchem u kritiků a zároveň u diváků.

Od své premiéry v srpnu 2011 získal Zandvlietův film několik prestižních lokálních ocenění. Kromě cen Bodil Award za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli, které uděluje Unie dánských filmových kritiků, film obdržel ještě dalších šest lokálních filmových cen Robert Award (dánská obdoba Oscarů), udělovaných Dánskou filmovou akademií.

Martin Zandvliet Nikolaj Lie Kaas, Lars Ranthe, Lars Brygmann, Malou Reymann, Morten Kirkskov
Anders Frithiof August,
Martin Zandvliet
Jesper Tøffner
Sune Martin
Per Sandholt

Galerie