Objednat projekci O filmu

Kuma

Přílohy

Kuma

MFF Berlín 2012 - Cena za nejlepší filmový debut
MFF Gent 2012 - Grand Prix
Art Film Fest Slovensko 2012 - Zvláštní uznání poroty
Rakousko 2012 do 12 let nevhodné 93min.
  • 16. 08. 2012
  • Drama

„Jeden muž. Dvě ženy. Spousta tajemství.”

Filmový debut mladého tureckého režiséra Umuta Daga, který v roce 2012 uvedl sekci Panorama na MFF v Berlíně, vypráví příběh mladičkého tureckého děvčete, které přijímá roli vdané ženy a status druhé manželky.

Když Aiše slaví svatbu, téměř každý v její turecké vesnici věří, že si bere Hasana, který je jen o pár let starší než ona. Ale ve skutečnosti je Aiše poslána do Vídně jako druhá žena Hasanova otce, Mustafy. Dívka přijíždí do Rakouska a od nové rodiny se jí dostává rozporuplného přijetí. Mustafovy děti, některé starší než Aiše, se k ní obrací zády. Jen Fatma, Mustafova manželka, která umírá na rakovinu, se k ní chová hezky. Fatma, vždy loajální a obětavá muslimská žena si je totiž jistá, že má dobrou nástupkyni. Mezi dvěma ženami se rozvine zvláštní přátelství, ale to je brzy podrobeno zkoušce, když rodina čelí nečekané ráně osudu.

Režisér Umut Dag vypovídá o komplexním mikrokosmu turecké rodiny žijící ve Vídni, odhaluje hluboko ukotvené společensko-náboženské tradice v rodině a mimořádně citlivě odkrývá vztahy mezi starými a mladými, loajálností a přátelstvím. Kromě Zvláštního uznání poroty na slovenském Art Film Festu 2012, Dagův snímek získal v témže roce i Cenu za nejlepší filmový debut na MFF v Berlíně, Cenu Grand Prix za nejlepší film na MFF v Gentu a mnoho jiných.

Umut Dag Nihal G. Koldas, Begüm Akkaya, Vedat Erincin, Murathan Muslu, Alev Imak, Aliye Esra Salebci
Petra Ladinigg,
příběh Umut Dag
Carsten Thiele
Iva Zabkar
Claudia Linzer

Galerie