Objednat projekci O filmu

Země zapomnění

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu
FANonline

Země zapomnění

(La terre outragée)

Mezinárodní festival evropských filmových debutů Angers - Cena diváků
MFF Chicago - nominace na Zlatého Huga
MFF Benátky - nominace na Cenu Týdne mezinárodní filmové kritiky
Francie, Ukrajina, Polsko, Německo 2011 do 12 let nevhodné 108min.
  • 13. 12. 2012
  • Drama

„Před 25 lety byl život v Černobylu nádherný.”

Přesvědčivý celovečerní debut režisérky Michale Boganim se soustřeďuje na osudy lidí, kteří žijí v bezprostřední blízkosti jaderné elektrárny Černobyl. Vytváří sugestivní obraz hodnoty lidského života, který byl zasažen jednou z prvních velkých globálních katastrof. Film se natáčel ve skutečných zpustošených lokacích města Černobyl, opuštěného "města duchů", které je poseté nukleárním a radioaktivním odpadem.

V den výbuchu jaderné elektrárny, 26. dubna 1986, chtějí Anya a Piotr v nedalekém městečku zpečetit svou lásku uzavřením manželství. Těsně po havárii je Piotr povolán, aby s ostatními v elektrárně pomáhal uhasit obrovský oheň. Nikdy se však již k Anyi nevrátí. Lidé a jejich životy jsou už navždy zasažení silným zářením a ani po deseti letech se jeho následky nepřestaly projevovat. Existuje pro ně ještě naděje na nový život?

V hlavní roli se představí známá ukrajinská herečka Olga Kurylenko, která si zahrála v povídkovém filmu Paříži, miluji Tě (2006), ale také v mainstreamových trhácích jako Hitman (2007) či v bondovce Quantum Of Solace (2008).

Film získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu evropských filmových debutů ve francouzském městě Angers a byl nominován na Zlatého Huga na MFF v Chicagu a na Cenu Týdne mezinárodní filmové kritiky na MFF v Benátkách.

Michale Boganim Olga Kurylenko, Andrzej Chyra, Ilya Iosifov, Sergei Strelnikov, Vyacheslav Slanko
Michale Boganim,
ve spolupráci s Antoine
Lacomblez,
Anne Weil
Antoine Héberlé
Leszek Mozdzer
Hervé de Luze,
Thierry Derocles,
Anne Weil

Galerie