Objednat projekci O filmu

Bojovnice

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu
FANonline

Bojovnice

(Kriegerin)

MFF Bratislava 2011 - Grand Prix
Německá filmová akademie 2012 - Deutscher Filmpreis
Německo 2011 do 12 let nevhodné 100min.
  • 25. 10. 2012
  • Drama

„Snadno se přidáš, ale dokážeš vůbec někdy odejít?”

Ve filmech Davida Wnendta je již tradičně cítit hloubkové porozumění tzv. "Východoněmecké situace" - části Německa s vysokou nezaměstnaností, nárůstem rasově motivovaných násilných činů vůči přistěhovalcům, kde mladí lidé inklinují k neonacistickým skupinám. Několikaletá Wnendtova reflexe této situace se přetavila do konkrétní podoby v jeho absolventském debutu o dívkách spojených s neonacismem. A jeho Bojovnice nejsou výjimkou.

Marisa, 20letá německá dívka nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, pere se a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří a kde jsou nenávist a násilí na denním pořádku. Ale Marisina přesvědčení se pomalu začnou měnit, když náhodou potká mladého afgánského uprchlíka. V konfrontaci s jeho názory jí dochází, že černé a bílé principy jejího gangu nejsou jedinou možnou cestou. Bude Marisa schopna vymanit se z vlivu této skupiny?

Film získal 15 filmových cen a 4 nominace v různých kategoriích na několika filmových festivalech. V roce 2011 obdržel cenu MFG Star na Televizním filmovém festivalu v Baden-Badenu, cenu Grand Prix na MFF v Bratislavě a v roce 2012 byl film oceněn několika soškami Deutscher Filmpreis, nejprestižnějšími německými filmovými cenami, které jsou udílené Německou filmovou akademií.

David Wnendt Alina Levshin, Jella Haase, Sayed Ahmad, Gerdy Zint, Lukas Steltner
David Wnendt
Jonas Schmager
Johannes Repka
Andreas Wodraschke

Galerie