Objednat projekci O filmu

Iron Sky

Přílohy

Iron Sky

Cena AACTA za speciální efekty 2013
MFF fantazijných filmů Brussel 2012 - Cena diváků a cena Silver Mélies
Finsko, Německo, Austrálie 2012 do 12 let nevhodné 93min.
  • 12. 07. 2012
  • 13. 03. 2018
  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi

„Přicházíme v míru.”

Finský režisér Timo Vuorensola přináší svým prvním celovečerním hraným filmem vůbec první snímek, který vznikl díky aktivní interakci tvůrců a fanoušků sci-fi žánru během online procesu tvorby i financování tohoto netradičního filmu. Sci-fi nadšenci měli možnost na internetu navrhnout tvar kosmické nacistické lodě, vymyslet jména postav a navrhnout jejich jednotlivé příběhy apod.

Příběh filmu je zasazen do blízké budoucnosti (rok 2018) a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích Druhé světové války vyhnuli destrukci a ukryli se na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal.

Snímek v roce 2013 získal cenu AACTA za speciální efekty a její režisér získal v roce 2012 Cenu diváků a cenu Silver Méliès na MFF fantazijních filmů v Bruselu (BIFFF).

Timo Vuorensola Julia Dietze, Götz Otto, Christopher Kirby, Tilo Prückner, Udo Kier, Stephanie Paul ad.
Michael Kalesniko(scénář),
Johanna Sinisalo (originální
příběh),
Jarmo Puskala (původní koncept
Mika Orasmaa
Laibach
Suresh Ayyar

Galerie