Objednat projekci O filmu

Hodný syn

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Kulturne.com
Onyx Vision FDb.cz
Febiofest 2020 Svět filmu
FANonline

Hodný syn

(Hyvä Poika )

Febiofest 2012 - vítězný film v sekci Nová Evropa
MFF Chicago 2012 - Zlatý Hugo
Jussi Award (finská národní cena) - nejlepší herečka
Finsko 2011 do 15 let nevhodné 88min.
  • 10. 05. 2012
  • Drama

„Rodinné psychologické drama a příběh stárnoucí herečky, jejího milence a jejích dvou synů v opuštěném letním sídle uprostřed lesa.”

Po mezinárodně úspěšném debutě přichází madá finská režisérka opět s psychologickým dramatem, ověnčeným festivalovými cenami a nominacemi.

Herečka Leila Manner po skandální premiéře před novináři uprchne na staré rodinné letní sídlo se svými dvěma syny. Výbušný Ilmari je matčiným důvěrníkem a ochráncem, zatímco jeho mladší bratr, samotář Unto, je vášnivým entomologem. Poklidné soužití však brzy naruší skupina Leiliných přátel, kteří za nimi přijedou na víkend. S nimi přijíždí také Aimo, do kterého se Leila bezhlavě zamiluje, a když ostatní hosté odejdou, Aimo zůstává. Ilmari cítí, že ztrácí status matčina ochránce a důvěrníka a vnímá ho jako „narušitele“, i když ho Leila ujišťuje, že je jiný než její předchozí muži. Mladíkova drzost vůči Aimovi se stupňuje a ve snaze uniknout z nepříjemné situace se Ilmari vrhá do vztahu s krásnou Karitou. Leila přivírá oči před rostoucí nevraživostí obou mužů a atmosféra v rodině a v opuštěném letním sídle obklopeném lesy houstne a stává se stále děsivější.

Režisérka vítězného filmu českého Febiofestu 2012 v sekci Nová Evropa získala v témže roce cenu Zlatý Hugo na MFF v Chicagu v soutěžní sekci Noví režiséři a herečka, která ztvárnila postavu Leily, získala za svůj herecký výkon finskou národní cenu Jussi.

Zaida Bergroth Samuli Niittymäki, Elina Knihtilä, Eetu Julin, Eero Aho
Zaida Bergroth,
Jan Forsström
Anu Keränen
Jan Forsström

Galerie