Objednat projekci O filmu

Tanec mezi střepinami

Přílohy

Tanec mezi střepinami

(Tanec medzi črepinami )

Mezinárodní filmový a televizní market v Hong Kongu 2013 - mezinárodní premiéra
Slovenská republika 2012 do 12 let nevhodné 79min.
  • 17. 10. 2013
  • Hudební
  • Taneční

„Dramatický příběh o lidském bytí, lásce, vzletech a pádech ve strhujícím a fascinujícím hudebně-tanečním filmu.”

Režisérský debut slovenského herce, tanečníka a choreografa Marka Ťapáka přináší po několika letech do slovenské kinematografie jedinečný tanečně-hudební film z prostředí slovenské přírody.

Režisér Marek Ťapák svým filmem volně navazuje na silné tradice hudebně-tanečních filmů, které v minulosti vytvářeli legendární slovenští filmaři Martin Ťapák a Karol L. Zachar, a promítá je do nově zpracované současné podoby. Příběh je postaven na představách hlavního hrdiny, který prožívá své silné životné situace a zážitky prostřednictvím tance, podmanivé hudby, něhy a síly básnického slova. Jeho putování je poskládané z jednotlivých střípků života, které spolu vytvářejí úchvatnou mozaiku obrazů, pohybujících se v čase a v prostoru. Film je silný svým zpracováním, tanečnými výkony, nápaditou silně elektrizující energií, moderní interpretací folklóru i podmanivé hudby, která kolísá na pomezí lidové hudby mnoha slovenských regionů a world music.

Za úspěchem filmu stojí i tanečníci profesionálního folklorního souboru SĽUK, hudební skupina BANDA, skladatel Tono Popovič a básník Daniel Hevier. Film byl s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Bratislava 2012 v sekci Made in Slovakia.

Marek Ťapák Marek Ťapák, Anna Javorková, Stano Marišler, Ondro Mlynárik, Maťo Urban, Linda Luptáková, Katka Ťapáková, Biba Lanczová, Michal Dutka, hudebníci a tanečníci souborů SĽUK, Urpín, Šumiačan, Technik, Ekonóm, Skorušiná a další
Marek Ťapák
Peter Bencsík
Skupina Banda a Samo Smetana,
Tono Popovič
Matej Beneš

Galerie