Objednat projekci O filmu

Ministr

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Ministr

(L’exercice de l‘État)

MFF Cannes 2011 - Cena FIPRESCI
3 ceny CÉSAR (+ 8 nominací) - nejlepší scénář, nejlepší zvuk, nejlepší herec ve vedlejší roli
Francouzský syndikát filmových kritiků - nejlepší francouzský film roku 2011

Belgie, Francie 2011 do 15 let nevhodné 115min.
  • 29. 11. 2012
  • Drama

„Úspěšný festivalový snímek odhaluje zákulisí politické moci.”

Téma francouzského filmu Ministr je více než aktuální. Příběh filmu nás zavede do zákulisí vysoké politiky a ukazuje na nekalé praktiky v nejvyšších sférách. Na pozadí příběhu o ministru dopravy se odkrývají metody vládnutí, marketingových a PR strategií na udržení moci i lidské charaktery.

Ministr dopravy, Bertrand Saint-Jean, je uprostřed noci probuzen svým osobním sekretářem. Do rokle se zřítil autobus. Ministr jede na místo nehody, nemá jinou možnost, nehoda si vyžaduje přítomnost zástupců státu. Tak začíná odysea státního úředníka, napříč stále složitějším a nepřátelsky naladěným světem. Rychlost, boj o moc, chaos, ekonomická krize. V napínavém sledu událostí jedna krizová situace střídá druhou. Jaké oběti jsou tito vysoce postavení muži ochotni přinést? Jak dlouho vydrží ve státě, který pohlcuje ty, kteří mu slouží?

Film získal řadu prestižních ocenění. Kromě Ceny FIPRESCI na MFF v Cannes 2011 získal řadu národních francouzských filmových cen César Award za nejlepší scénář, zvuk a vedlejší mužský herecký výkon. Francouzský syndikát filmových kritiků mu dokonce udělil titul nejlepšího francouzského filmu za rok 2011.

Pierre Schoeller Olivier Gourmet, Michel Blanc, Zabou Breitman, Laurent Stocker, Sylvain Deblé
Pierre Schoeller
Julien Hirsch
Philippe Schoeller
Laurence Briaud

Galerie