Objednat projekci O filmu

Ahoj! Jak se máš?

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Onyx Vision FDb.cz

Ahoj! Jak se máš?

(Buna! Ce faci?)

MFF Palm Springs 2010 - New Voices (nominace)
Rumunsko 2010 do 15 let nevhodné 105min.
  • 17. 05. 2012
  • Komedie
  • Romantický

„Dokáže chatování po internetu obnovit už dlouho "mrtvý" vztah manželského páru?”

Hořkosladká romantická komedie režiséra Alexandra Mafteiho působí ve srovnání se syrovým realismem nejznámějších děl soudobé rumunské kinematografie jako příjemné osvěžení a zároveň dokazuje, že i filmy trochu komerčnějšího zaměření mohou obsahovat realistický vhled do mezilidských vztahů.

Protagonisty brilantně vystaveného a neobyčejně duchaplného přéběhu jsou manželé Gabriel a Gabriela. On je hudebník a ona je majitelkou čistírny oděvů. Během dvacetiletého soužití se z jejich vztahu už dávno vytratila veškerá jiskra a oběma tak chybí už jen krůček k tomu, aby podlehli mámivému kouzlu internetového chatování. Komičnost snímku spočívá mimo jiné v kontrastu mezi jejich usedlým, málo vzrušujícím způsobem života, ve kterém už nic nezmohou ani Gabrieliny rozkošné dolíčky, a stavem jakéhosi nepřetržitého erotického vzrušení, ve kterém se nacházejí všechny vedlejší postavy. Jejich náctiletý syn aspiruje na pozici prvotřídní pornohvězdy. Gabrielina sexy zaměstnankyně mění přítele jak ponožky. A ačkoliv je Gabrielův kolega ženatý, žádná jeho kolegyně v orchestru není v bezpečí.

Kouzlo virtuálního světa, kde lze nezávazně a naprosto anonymně popustit uzdu své fantazii, pohltí i oba konzervativní manžele. Znovu začínají žít, objevují své zapomenuté touhy a přání, ale netuší, s kým skutečně komunikují.

Snímek, který vizuálně dokonale odráží frustraci hrdinů v nápaditých a velice působivých obrazových kompozicích byl nominován na Velkou cenu poroty New Voices na MFF v Palm Springs v roce 2010.

Alexandru Maftei Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Ioana Abur
Lia Bugnar
Radu Aldea
Dragos Alexandru
Mihai Codleanu

Galerie