Objednat projekci O filmu

Marieke, Marieke

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu
FANonline

Marieke, Marieke

MFF San Sebastian 2010
Belgie, Německo 2010 do 12 let nevhodné 85min.
  • 21. 06. 2012
  • Drama

„V náručí starších mužů hledá sílu čelit minulosti a být konečně sama sebou.”

Belgicko-německý snímek debutující belgické producentky a scenáristky Sophie Schoukens citlivě portrétuje dospívání mladé dívky a její vyrovnávání se se smrtí otce.

Marieke žije se svou matkou, která se od smrti jejího manžela, otce Marieke, uzavírá do sebe a  před Marieke důsledně tají všechny okolnosti jeho dávné smrti. Během dne Marieke pracuje v továrně na čokoládu a v noci utíká do náruče starších mužů, jejichž těla si s oblibou fotografuje. Oproti citově otupělému domácímu i pracovnímu prostředí tak dívka zažívá intimní chvíle, kdy se cítí silná, volná, ale především v bezpečí. Jednoho dne ji však vyhledá otcův dávný přítel Jacoby a odhalením tajemství o její minulosti naruší dosavadní křehkou rovnováhu. Marieke se do Jacobyho zamiluje, ale pod tíhou odhalené pravdy o otcově smrti se utápí v beznaději a zoufalství.

Podmanivý, civilně natočený film patří mezi díla současné generace mladých vlámských režisérek, měl celosvětovou premiéru na MFF San Sebastiano 2010 a byl uveden na několika lokálních i mezinárodních filmových festivalech.

Sophie Schoukens Hande Kodja, Caroline Berliner, Jan Decleir, Barbara Sarafian
Sophie Schoukens
Alain Marcoen
Jeff Mercelis
Peter Woditsch

Galerie