Objednat projekci O filmu

Tady to musí být

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Onyx Vision FDb.cz
Febiofest 2020

Tady to musí být

(This Must Be the Place)

MFF Cannes 2011 - Cena ekumenické poroty
cena Zlatá stuha ve třech hlavních kategoriích včetně režie; ceny Davida di Donatella
Itálie, Francie, Irsko 2011 do 12 let nevhodné 118min.
  • 19. 04. 2012
  • 01. 07. 2017
  • Drama
  • Komedie

„Nikdy pro peníze. Vždy jen pro lásku. ”

Filmem Tady to musí být přináší známý italský režisér Paolo Sorrentino, oceňovaný doma i v zahraničí a oslavován diváky i filmovými kritiky, netradiční, vizuálně atraktivní road-movie drama o hledání vlastní identity a usmíření se se svou minulostí i se sebou samým.

Hlavní postavou příběhu je stárnoucí, ale kdysi velmi slavný rocker Cheyenne, který žije se svou dlouholetou partnerkou v obrovské prázdné vile v Dublinu, stále se obléká jako za starých dobrých časů a jeho jedinou přítelkyní je dospívající mladá dívka. Smrt jeho židovského otce, se kterým před 30 lety přerušil kontakt, ho přivede do New Yorku, kde se dozví o útrapách svého otce a rodiny v polské Osvětimi během druhé světové války, zejména z rukou bývalého důstojníka SS Aloise Müllera. Doposud znuděný a otrávený Cheyenne se rozhodne najít tohoto bývalého nacistu a válečného zločince, aby pomstil nepravosti spáchané na jeho otci. Na cestě napříč USA Cheyenne potkává různé lidi, kteří mu pomáhají smířit se s otcovou smrtí i se svým vlastním životem. Cesta za pomstou se pro Cheyenna mění na cestu vykoupení z jeho vlastní minulosti.

Snímek s přesvědčivým hereckým výkonem Seana Penna v hlavní roli a se skvělou hudbou Davida Byrnea, zakladatele americké avantgardní hudby 70. let, získal Cenu ekumenické poroty na MFF Cannes 2011, množství cen Davida di Donatella, udělovaných Italskou filmovou akademií, a v roce 2012 film získal od Národního sdružení italských novinářů (Sindacato Nazionale dei Giornalisti Cinematografici Italiani) cenu Zlatá stuha ve třech hlavních kategoriích včetně režie.

Paolo Sorrentino Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch, Eve Hewson, Kerry Condon
Umberto Contarello,
Paolo Sorrentino
Luca Bigazzi
David Byrne,
Will Oldham
Cristiano Travaglioli

Galerie