Objednat projekci O filmu

Perfect Sense

MFF Edinbourgh 2011 - Best New British Feature
MFF Philadelphia, MFF Bratislava - Divácká cena
Velká Británie, Švédsko, Dánsko, Irsko 2011 do 15 let nevhodné 92min.
  • 02. 02. 2012
  • Drama
  • Romantický

„Neobyčejné skloubení melancholie a romantiky. Moderní love story.”

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nečekaně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit podivně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět kolem nich citově rozpadá?

Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce vyrobené podle dějové šablony a se šokujícími speciálními efekty. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe.

Dokonalý smysl se vyznačuje zajímavými stylistickými filmovými prostředky, díky kterým divák nabývá dojmu, že společně s postavou ztrácí sluch. Současně je výjimečně intimním zpracováním postapokalyptického tématu. O soundtrack se postaral Max Richter a ztvárnění hlavních postav se brilantně zhostili Eva Green a Ewan McGregor.

Tento výjimečný film získal v roce 2011 cenu Best New British Feature na MFF v Edinburghu, Cenu diváků na Filmovém festivalu ve Philadelphii a na MFF v Bratislavě.

David Mackenzie Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen, Ewen Bremner, Stephen Dillane, Denis Lawson, Richard Mack
Kim Fupz Aakeson
Giles Nuttgens
Max Richter
Jake Roberts
1:2,35

Galerie