Objednat projekci O filmu

Víla

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Onyx Vision FDb.cz
Febiofest 2020

Víla

(La fée)

MFF Cannes 2011
MFF Hamptons New York 2011 - Cena Golden Starfish
Francie, Belgie 2011 do 12 let nevhodné 93min.
  • 05. 04. 2012
  • Drama
  • Komedie

„Kouzelně bláznivá a směšná podívaná přichází po oceňovaných snímcích Ledovec a Rumba.”

Po oceňovaných snímcích Ledovec (2005) a Rumba (2008) přichází tvořivá trojice divadelníků a filmových režisérů s dalším příběhem Doma a Fiony a opět v tragikomickém duchu s groteskním vykreslením bizarního a hravého světa obou postav.

Dom tentokrát pracuje na nočních směnách v malém hotelu blízko průmyslového přístavu Le Havre. Během jedné noci se však v hotelové recepci objeví žena, která nemá žádná zavazadla ani boty. Jmenuje se Fiona a přesvědčí Doma, že je víla, která mu může splnit jakákoliv tři přání. Dom jí nevěří, avšak druhý den ráno se dvě z jeho přání skutečně vyplní. Fiona však před splněním třetího Domova přání záhadně zmizí, a tak se Dom, který se do ní na první pohled zamiloval, odhodlá narušit svůj každodenní stereotyp a začne po ní pátrat.

Podobně jako v předešlých snímcích režisérského tria, i v tomto je cítit nejen obdiv k filmové grotesce a k takovým komikům, jako byli Buster Keaton či Jacques Tati, ale i příklon k hravé bizarnosti a zdrženlivému režijnímu stylu, evokujícímu filmy finského režiséra Akiho Kaurismäkiho.

Snímek v roce 2011 získal v kategorii hraný film cenu Golden Starfish na MFF v Hamptons v New Yorku a byl uveden na několika lokálních a mezinárodních filmových festivalech.

Dominique Abel,
Fiona Gordon,
Bruno Romy
Dominique Abel, Fiona Gordon, Philippe Martz, Bruno Romy
Dominique Abel,
Fiona Gordon,
Bruno Romy
Cyril Colmant
Sandrine Deegan

Galerie