Objednat projekci O filmu

Přepadení

Přílohy

Partneři

Radio1 Cinema
Onyx Vision CSFD

Přepadení

(L'assaut)

Francie 2010 do 12 let nevhodné 95min.
  • 05. 01. 2012
  • Akční
  • Thriller

„Strhující příběh natočený podle skutečných událostí.”

Po sci-fi filmu Chrysalis (2007) přichází mladý francouzský režisér Julien Leclercq s realistickou rekonstrukcí teroristického útoku, který se stal v 90. letech a významně se zapsal do francouzské historie.

Na štědrý den roku 1994 čtyři teroristé Ozbrojené islámské skupiny (GIA) obsadili letadlo společnosti Air France na letišti v Alžíru s 227 osobami na palubě, které mělo letět do Paříže. Teroristé požadovali osvobození svých spolubojovníků a plánovali nechat letadlo vybuchnout přímo nad Eiffelovkou. Tyto události vyvolaly rozruch v obou zemích a vedly k intenzivním a dlouhým jednáním mezi francouzskou a alžírskou vládou.

Film sleduje tři postavy, Thierryho, člena GIGN (speciální jednotky francouzských ozbrojených sil), Carole Jeanton, ambiciózní technokratku z ministerstva zahraničí a Yahiu Abdallah, odhodlaného džihádistu. Každý v příběhu následuje svou vlastní ideologii, dokud se jejich cesty neprotnou.

Film je založen na skutečných událostech, ke kterým došlo na letu Air France 8969 24. prosince 1994 a sledovalo je v přímém přenosu 21 milionů diváků. Vyniká realistickým zpracováním událostí, dusnou intimní atmosférou s množstvím detailních záběrů tváří, které jsou snímány ruční kamerou a odhalují emoce a pocity jednotlivých postav.

Julien Leclercq Vincent Elbaz, Grégori Derangère, Mélanie Bernier, Aymen Saïdi, Chems Dahmani
Simon Moutairou,
Julien Leclercq,
Roland Môntins (book),
Gilles Cauture (book)
Thierry Pouget
Jean-Jacques Hertz,
François Roy
Mickael Dumontier,
Christine Lucas Navarro,
Frédéric Thoraval
Dolby Digital