Objednat projekci O filmu

Mortem

Přílohy

Mortem

MFF Las Vegas 2011 - Golden Ace
Los Angeles Film Awards - Nejlepší režie
Honolulu Film Awards 2011 - Gold Kahuna
Francie 2010 do 15 let nevhodné 94min.
  • 28. 07. 2011
  • Mysteriozní
  • Thriller

„Dá se přežít vlastní smrt?”

Eric Atlan, producent, scénárista, kameraman, střihač a herec přinesl v roce 2010 do kin svůj autorský celovečerní hraný debut, ve kterém vzdává hold francouzské filmové avantgardě plné snů a fantazie, a současně prokazuje svůj velký, doposud skrytý talent filmového režiséra.

Mortem je metafyzický thriller, během jedné noci se odehrávající příběh Jeny, mladé ženy, která vzdoruje smrti. Jena jako mnoho z nás existuje, aniž by věděla o svém druhém životě. V boji se smrtí je však Jena nucena přehodnotit svůj názor. Bude schopna sebrat všechny své síly a vzepřít se osudu?

Výjimečný snímek, který získal od svého uvedení více než 16 filmových ocenění, je výpovědí o tom, nakolik podléháme své duši, jakou má nad námi moc a zda jí dokážeme vzdorovat v otázkách života a smrti.

Film získal v roce 2011 cenu Gold Kahuna na filmové události Honolulu Film Awards a cenu Golden Ace na MFF v Las Vegas. V témže roce režisér Eric Atlan získal za svou prvotinu cenu za nejlepší hraný film, na Los Angeles Cinema Festival Off Hollywood cenu za nejlepší originální hudbu a na Los Angeles Film Awards cenu v kategorii nejlepší režie.

Eric Atlan Stany Coppet, Daria Panchenko, Diana Rudychenko, Hortense Gelinet, Sophie Gelinet
Eric Atlan
Eric Atlan
Eric Atlan,
Marc Bercovitz
Eric Atlan

Galerie