Objednat projekci O filmu

Hitler v Hollywoodu

Přílohy

Partneři

Ceske noviny Filmstage
Plagat.cz CSFD

Hitler v Hollywoodu

(Hitler à Hollywood)

MFF Karlovy Vary 2010 - Cena FIPRESCI
Belgie, Francie 2010 do 12 let nevhodné 85min.
  • 21. 04. 2011
  • Drama

„Konspirace vládnou světu, i tomu filmovému.”

Druhý celovečerní hraný film belgického režiséra je fiktivním dokumentem, který odhaluje konspiraci nacistů, agentů CIA a hollywoodských magnátů. Přežije evropská kinematografie toto rozsáhlé spiknutí? V mystifikačním filmu se objeví významné filmové osobnosti, například režiséři Volker Schlöndorff, Wim Wenders nebo Emir Kusturica.

Snímek divákovi odhaluje pozadí fiktivního natáčení dokumentu o francouzské herečce Micheline Presle, hvězdě stříbrného plátna, která od třicátých let 20. století účinkovala ve více než 130 filmech. Dokument Marie (Maria de Medeiros, známá z Pulp Fiction) a Thomase (Wim Willaert) se postupně začne ubírat zcela jiným směrem, když dvojice dokumentaristů narazí na tajemného režiséra Luise Aramcheka a jeho ztracené filmy.

Tento ironizující dokumentární thriller odhaluje netušené spiknutí Hollywoodu proti evropskému filmovému průmyslu. Ve filmu se objevuje mnoho režisérů a hvězd, což z něj dělá pro milovníky filmu prvotřídní lahůdku. Snímek se snaží upozornit na nadvládu unifikovaných hollywoodských filmů, které ovlivňují vkus diváka na celém světě a snižují nároky na kvalitu. S mizejícím počtem malých jednosálových kin na filmovém trhu je stále obtížnější najít v nich něco jiného než mainstreamové americké blockbustery.

Tato svérázná pocta evropské kinematografii získala v roce 2010 Cenu FIPRESCI na MFF v Karlových Varech .

Frédéric Sojcher Maria de Medeiros, Micheline Presle, Nathalie Baye, Arielle Dombasle
Renaud Andris (writer),
Catherine Rihoit (adaptation),
Lionel Samain (writer),
Frédéric Sojcher (adaptation)
Carlo Varini
Vladimir Cosma
Ewin Ryckaert

Galerie