Objednat projekci O filmu

Zůstane to mezi námi

Přílohy

Partneři

Ceske noviny Filmstage
Plagat.cz CSFD

Zůstane to mezi námi

(Neka ostane medju nama)

MFF Karlovy Vary 2010 - Nejlepší režie, cena Label Europa Cinemas
Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko 2010 do 15 let nevhodné 87min.
  • 21. 04. 2011
  • Drama
  • Komedie

„Než začnete s nevěrou, měli byste vidět toto.”

Chorvatský režisér Rajko Grlić (Jen jednou se miluje, 1981; Hraniční hlídka, 2006) ve své trpké komedii rozebírá složité rodinné a citové vazby. Otevřeně se zabývá sexem, nevěrou i rodičovstvím, a zároveň poukazuje na relativitu současných morálních hodnot.

Bratři Nikola a Braco si navzájem rozumí, jsou si blízcí a rozhodně si umí užívat života. Jejich rodinné vztahy jsou však poměrně komplikované - každý z nich má za manželku bývalou milenku toho druhého. Bohatý Nikola, který se vrátil z emigrace v Americe, má navíc dlouholetou milenku Laticu a malého syna. S manželkou Anamarijou čeká dítě počaté umělým oplodněním a panicky se obává hrozící rakoviny prostaty. Braco je oproti němu úplný outsider. Jeho žena Marta, která si vydržuje mladého milence, ho vyhodila z domu, a přišel o práci na vysoké škole. Jejich dospívající dcera Maja je ve skutečnosti dítětem bratra Nikoly. A aby toho nebylo málo, oba bratři přežijí chvilkové vášnivé dobrodružství s Bracovými studentkami. To vše a ještě mnoho jiného se odehrává v průběhu jednoho roku v současném Záhřebu. Je možné najít na nevěře něco hodnotného a pěkného nebo si zaslouží jen opovržení, zvláště pokud je předem důkladně promyšlena a není spontánní?

Tato vztahová mozaika možná působí jako odlehčená komedie, zanechává však trpkost z toho, jaká prázdnota filmové postavy obklopuje. Rajko Grlić si v roce 2010 odnesl za svůj film cenu za nejlepší režii a cenu Label Europa Cinemas na MFF v Karlových Varech.

Rajko Grlic Miki Manojlovic, Bojan Navojec, Ksenija Marinkovic,Daria Lorenci, Predrag Manojlović, Natasa Dorčić, Nina Ivanišin, Kresimir Mikić, Vida Jerman
Rajko Grlic,
Ante Tomic
Slobodan Trninic
Alan Bjelinski,
Alfi Kabiljo
Andrija Zafranovic