Objednat projekci O filmu

Snadný prachy

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Snadný prachy

(Snabba Cash)

Švédské národní filmové ceny Guldbagge - Nejlepší kamera, Nejlepší herec
MFF Palm Springs 2011 - Directors to Watch
Švédsko 2010 do 15 let nevhodné 124min.
  • 15. 05. 2014
  • Drama
  • Krimi
  • Thriller

„Jediným pravidlem je život bez pravidel.”

JW je mladý, charismatický muž žijící ve Stockholmu, který vede dvojí život – nelegálně se živí jako řidič taxi a následně si dopřává komfort vyšší třídy. Poté, co potká krásnou, bohatou dívku, zaplétá se do světa organizovaného zločinu. Začíná prodávat kokain, aby si mohl i nadále dovolit přepychový životní styl. Kam až bude schopný zajít?

Film Snadný prachy zobrazuje tvrdost a krutost života na hranici zákona. Jedním z dalších motivů je však i přistěhovalectví a švédská imigrační politika. Sám JW je Nor a při obchodování s drogami se dostane do styku s Araby, Srby a Albánci. Vlastně možná jedinou postavou se švédskou národností je potenciální přítelkyně JW. Espinosův snímek však vytváří dojem, že přistěhovalci jsou původci ilegálních aktivit. Dragomir Mrsic, který ztvárnil Srba Mrada, není profesionálním hercem - ve skutečnosti je bývalým bankovním lupičem. Film je natočený podle úspěšného románu švédského spisovatele Jense Lapiduse.

Film v roce 2011 získal švédské národní filmové ceny Guldbagge v kategoriích nejlepší kamera (Aril Wretblad) a nejlepší herec (Joel Kinnaman) a Espinosa dostal v témže roce ocenění Directors to Watch na MFF v Palm Springs.

Daniel Espinosa Joel Kinnaman, Matias Padin, Dragomir Mrsic, Lisa Henni, Dejan Cukić, Fares Fares, Sasa Petrović
Maria Karlsson,
Jens Lapidus (novel)
Aril Wretblad
Jon Ekstrand
Theis Schmidt

Galerie