Objednat projekci O filmu

Vše, co miluji

Přílohy

Vše, co miluji

(Wszystko, co kocham)

Polský filmový festival - Divácká cena
Sundance 2010 - nominace na Grand Jury Prize
Polsko 2009 do 12 let nevhodné 95min.
  • 25. 11. 2010
  • Černá komedie
  • Drama
  • Hudební

„Film o lásce a punku v komunistickém Polsku.”

Ve svém třetím celovečerním hraném filmu mladý polský režisér Jacek Borcuch pokračuje v poutavém vyprávění vlastních příběhů. Tentokrát vstupuje do bouřlivého období 80. let v Polsku, kdy jsou boje pokrokové mládeže s konzervativním komunistickým režimem v plném proudu.

V pobřežním městě Krásné Jarno v Polsku zakládá osmnáctiletý Janek, syn námořního důstojníka, v roce 1981 punkovou kapelu, aby mohl nahlas zpívat o věcech, které osobně považuje za nejdůležitější. Jeho život naplňuje hudba a první velká láska Basia, ale nic netrvá věčně. "Solidarność" (Solidarita) bojuje za svobodu a demokracii a v zemi roste napětí. Komunisté tajně připravují zahájení válečného stavu a vzpoura mladých lidí se může během politických nepokojů rychle změnit v tragédii. Konflikty s komisařem stanného práva a smrt milovaného člověka změní všechno, co bylo v Jankově světě důležité.

V roce 2011 získal film Cenu diváků na Polském filmovém festivalu a v roce 2010 byl nominován na Grand Jury Prize na Filmovém festivalu Sundance.

Jacek Borcuch Mateusz Kosciukiewicz (Janek); Olga Frycz (Basia); Jakub Gierszal (Kazik) ; Andrzej Chyra (otec Janka) ; Anna Radwan (matka Janka); Katarzyna Herman (Sokolowska); Mateusz Banasiuk (Staszek); Marek Kalita (kp.Sokolowski); Igor Obloza (Diabel)
Jacek Borcuch
Michal Englert
Daniel Bloom

Galerie