Z médií

2015-05-26_093639

Hronec potvrdil cit pro festivalový film

  • 26. 05. 2015, 07:54

Hronec potvrdil cit pro festivalový film a z Cannes veze pro Film Europe opět vítěze

„Je to už naše třetí Zlatá palma v řadě, kterou jsme koupili ještě před vyhlášením vítězů. A tímto děkujeme všem, kteří nastavili Film Europe a Be2Can na správnou cestu,“ konstatoval Hronec.

Slovenský podnikatel Ivan Hronec, který veškeré své profesní úsilí věnuje společnosti Film Europe včetně stejnojmenného tematického kanálu, opět dokázal odhadnout vítěze prestižního filmového festivalu a opět divákům do České republiky přiveze vítěze z Cannes. Z hlavní soutěže v Cannes zamíří na říjnovou přehlídku Be2Can 2 vítěz Zlaté palmy, snímek Dheepan, režie Jacques Audiard, vyprávějící příběh tamilského bojovníka, který ze Srí Lanky uteče do Francie a skončí jako správce domu na okraji Paříže. Chybět nebude ani maďarský snímek Saulův Syn (Son of Saul) režiséra László Nemese, který vzbudil v Cannes značné emoce a je považován za nejsilnější film o hrůzách holocaustu.

Dalším filmem, který Be2Can nabídne ve vybraných kinech rok poté díky videu na vyžádání (Videotéka O2 od společnosti O2 Czech republic) a následují rok pak i na televizní obrazovce (Film Europe Channel), je vítěz Ceny za nejlepší scénář, americké drama Chronic – anglicky mluvený debut mexického režiséra Michela Franca, nebo The Assassin, režie Hou Hsiao-Hsien, odehrávající se během vlády mocné dynastie Tchang. Hou Hsiao-Hsien získal za tento film Cenu za nejlepší režii. Na Be2Can bude ke zhlédnutí i italský snímek Moje matka (My Mother), režie Nanni Moretti, kde si nepříjemného slavného amerického herce zahrál John Torturro. Film získal Cenu ekumenické poroty.

Be2Can je přehlídka aktuální světové festivalové špičky. Náš program se tak přirozeně rozšiřuje i o asijský a americký film. Počtem filmů i jejich kvalitou se z Be2Can stává nejprestižnější festivalová přehlídka v Evropě. Jednotný koncept v kinech, na VOD a i v TV reaguje na aktuální distribuční trendy. Divák se rozhodne, jestli top kvalitu uvidí v dobrém artovém kině, na VOD nebo v televizi. Takto jednotně distribuovaná festivalová událost je světovým unikátem, konstatoval k obchodnímu modelu, který nastavila společnost Film Europe Media Company, Ivan Hronec. Kromě Film Europe Channel provozuje Hroncova firma i kanály Kino CS, Doku CS a Muzika CS.

http://www.digizone.cz/clanky/hronec-potvrdil-cit-pro-festivalovy-film-a-z-cannes-veze-pro-film-europe-opet-viteze/

Galerie