Kdo jsme

Film Europe

Profil společnosti

Misí Film Europe je evropský a festivalový film. FILM EUROPE s týmy v Praze, Bratislavě, Londýně a v Cannes nakupuje, koprodukuje, v kinech, na VoD a DVD distribuuje a ve vlastních televizích vysílá evropský a festivalový film. Do programů českých, slovenských, maďarských a polských kin a festivalů přinesla od roku 2009 více než 200 špičkových filmů.
Od roku 2010 provozuje národní tematické televizní kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V roce 2011 spustila vysílání FILM EUROPE CHANNEL – první evropské filmové televize, s 800 filmy výhradně evropské kinematografie.
V září 2013 otevřela v Bratislavě festivalové KINO FILM EUROPE. V roce 2014 spustila v Čechách a na Slovensku festival francouzského filmu Crème de la Crème a festivalovou přehlídku soutěžních filmů z Cannes, Berlinale a Benátek - Be2Can.V roce 2015 založila přehlídku severských filmů – SCANDI a uvedla do distribuce DVD edici FESTIVAL 12.
Film Europe je evropským lídrem nákupu, festivalových uvedení, kinodistribuce a televizního vysílání evropského a festivalového filmu.